Biometria w urządzeniach mobilnych

Biometria w urządzeniach mobilnych
bezpłatny kurs innowacyjnych technologii na wyciągniecie ręki

Urządzenia mobilne są jedną z najszybciej rozwijających się technologii przyszłości. Kolejnym etapem ich rozwoju będzie rozszerzona rzeczywistość, której istnienie nie będzie możliwe bez biometrii – a w szczególności bez możliwości rozpoznawania głosu i obrazu. Biometryczne cechy człowieka mogą być również pozyskiwane przy użyciu wbudowanych komponentów urządzeń mobilnych, a w połączeniu z innymi funkcjami telefonu, takimi jak lokalizacja GPS lub wiadomości tekstowe, mogą być wykorzystywane w charakterze urządzeń monitorujących bezpieczeństwo i zagrożenie osób pracujących w warunkach niebezpiecznych, np. pracowników policji lub straży pożarnej, automatycznie wykrywając i rozpoznając zagrożenia lub identyfikując osoby.

W związku z tym zapraszamy studentów do udziału w kursie, na którym zapoznają się z możliwymi sposobami łączenia dwóch gałęzi technologii – biometrii oraz urządzeń mobilnych.

Kurs będzie prowadzony przez Zespół Biometrii i Analizy Obrazów profesora Khalida Saeeda na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w ramach grantu sfinansowanego przez Motorola Solutions Foundation i realizowanego we współpracy z Motorola Solutions Polska w Krakowie.

W toku kursu zostaną wyłonieni również najlepsi studenci, którzy otrzymają nagrody rzeczowe.

Szczegółowe infromacje na temat kursu można odnaleźć na stronie http://www.fis.agh.edu.pl/~biometria/.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz