Motorola – szkoła letnia

Urządzenia mobilne stały się powszechnym elementem naszej rzeczywistości i przedmiotami codziennego użytku. Wiąże się z tym początek ery Internetu Rzeczy (Internet of Things) – otacza nas coraz większa liczba urządzeń, które komunikują się, współpracują i stanowią część globalnej sieci. Znajdują one zastosowanie nie tylko w przemyśle i rozrywce, ale również w bezpieczeństwie, służbie zdrowia, podnoszeniu standardu życia. Inteligentne domy, autonomiczne samochody, teleopieka, telediagnoza, wykrywanie zagrożeń – to zagadnienia łączące inteligentne czujniki, metody biometryczne, urządzenia mobilne, systemy wbudowane.

 

Uczestnicy tego kursu będą mieli okazję poznać w praktyce te łączące się technologie, ich znaczenie, możliwości i użycie. Będą mieć możliwość poznania nowoczesnego sprzętu wykorzystywanego w biometrii, w szczególności używanego w procesach autoryzacji, nauczą się technik identyfikacji i weryfikacji tożsamości przy pomocy cech biometrycznych fizycznych i behawioralnych, wykorzystanie urządzeń do akwizycji danych biometrycznych. Będą mieć też możliwość pracy z nowoczesnymi, stosowanymi we współczesnej praktyce urządzeniami do badania cech biometrycznych, poznają działanie systemu biometrycznego oraz sposoby jego wykorzystania. W ramach zajęć warsztatowych słuchacze poznają również zagadnienia związane z Internetem Rzeczy oraz konkretnych praktycznych rozwiązań na bazie beaconów, smartwatchy i smartfonów.

 

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wykazanie się umiejętnościami programowania w języku C++, Java lub C# (potwierdzone oceną z przedmiotu lub certyfikatem). W razie dużej liczby zgłoszeń, przeprowadzone zostaną kwalifikacje.

 

Kurs będzie prowadzony przez Zespół Biometrii profesora Khalida Saeeda na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej w ramach grantu sfinansowanego przez Motorola Solutions Foundation i realizowanego we współpracy z Motorola Solutions Polska w Krakowie.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w projekcie!

Dodaj komentarz